WEB TASARIM

Web tasarım, web siteleri için oldukça önemli bir çalışmadır. Web tasarımı, web sitelerinin oldukça yaygın hale gelmesi ile birlikte önem kazanan çalışmalardan biridir. Web tasarımı genellikle, web sitesi kurma işlemi ile karıştırılır. Web tasarımı evet web sitesinin kurum aşamasında yapılan çalışmalardan biridir, fakat web tasarım sadece görsel olan kısım ile ilgili olan çalışmalardır. Başarılı bir web sitesi için gerekli olan unsurlardan biri de, sorunsuz bir şekilde tasarlanmış olan tasarımlarıdır. Bu nedenle, web tasarım oldukça önemlidir. Kullanıcılar, web sitelerinin arka kısmını görmezler, direk olarak gördükleri şey sitenin tasarımıdır. Bu nedenle de oldukça önemli bir yere sahiptir. Bizler, size web sitelerinin tasarımı konusunda; uzman kadromuz ile hizmet veriyoruz.

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Web tasarım çalışması için birçok aşama bulunmaktadır. Bu aşamaların son kısmında; web tasarımı çalışması yapılır. Öncelikle web tasarımına başlanmadan önce; sitesi yapılacak olan markanın sektörü araştırılmalıdır. Yani; bir giyim sektörü için yapılacak olan bir web tasarımı için yemek sektörü tasarımı kullanılmamalıdır. Bu aslında ilk aşamadır, sonrasında ise geçilmesi gerekilen bazı aşamalar daha vardır. En sonunda yapılan araştırma çalışmalarından sonra; elde edilen bilgiler ile birlikte markaya ve hizmete uygun olan web tasarımına geçilir. İlk olarak grafik programlarında hazırlanan tasarım; daha sonrasında özel olarak kodlara çevrilerek, web tarayıcılarına uyumlu hale getirilir. Daha sonrasında, işlemi biten tasarım web sitesine giydirilir.

Bizler Ne Yapıyoruz?

Web tasarım çalışmaları, oldukça titiz bir çalışma ile hazırlanmalıdır. Bizler, web tasarım çalışmalarımızda, sizin hizmet vermiş olduğunuz sektöre göre çalışmalar yapıyoruz. Öncelikle hedefimiz, sektörünüze ve hizmetinize uygun olan bir tasarım ortaya çıkarmaktır. Sizin hitap etmiş olduğunuz hedef kitlenizi araştırıyoruz ve bu hedef kitlenin dikkatini çeken, onlara güven veren bir tasarım ortaya çıkartıyoruz. Web siteleri için oldukça önemli olan şey; kullanıcı dostu olmasıdır. Yani siteye gelen ziyaretçilerin, site içinde kolaylıkla dolaşması sağlanmalıdır. Bizler, bu noktada oldukça dikkatli bir çalışma yaparak, web sitenizin tasarımını; kolay şekilde kullanılır olmasını sağlıyoruz.